Kalendarz dzienny czy tygodniowy – porównanie

O tym, że kalendarz książkowy jest bardzo przydatny, nie trzeba przekonywać nikogo. Dzięki niemu, łatwiej jest planować różne aktywności i organizować swój czas. Wybierając jednak terminarz, należy się zastanowić, jaki powinien mieć on rozkład? Do wyboru są kalendarze zarówno dzienne, jak i tygodniowe. Trudno powiedzieć, który z nich jest bardziej funkcjonalny - zależy to od kilku czynników.

Kalendarz dzienny dla drobiazgowych

Nie ulega wątpliwości, ze kalendarz ksiażkowy dzienny daje więcej przestrzeni do tworzenia zapisków i notatek. Oznacza to, że będzie on większy od terminarza tygodniowego, co warto mieć na uwadze. Pozwala on na drobiazgowe planowanie każdego dnia. Mogą więc sięgnąć po niego osoby, które lubią dokładnie rozpisywać listę czynności do wykonania. Przyda się on szczególnie w pracy, pomagając dobrze zorganizować obowiązki do wykonania, dając także przestrzeń, by zapisać ważne telefony i uwagi. Chętnie korzystają z niego sekretariaty, a nawet całe biura, które w terminarzu mogą np. prowadzić plan rozmów z klientami czy tworzyć listy obecności.

Kalendarz tygodniowy - z lotu ptaka

Kalendarz tygodniowy daje mniej przestrzeni do tworzenia notatek, niż terminarz codzienny. Dla wielu osób jest to jednak wystarczające. Kalendarz jest także mniejszy i lżejszy, łatwiej więc go zabrać ze sobą do pracy czy w podróż. Pozwala on na zapisanie wielu rzeczy. Dzięki niemu, nie zapomni się o wizycie u lekarza, urodzinach babci czy odbiorze paczki. Ile razy zdarzało się, że szybko musieliśmy zapisać ważny telefon lub informację? W takich przypadkach wystarczy wyciągnąć kalendarz książkowy tygodniowy i zanotować to, co jest ważne. Wszystkie istotne informacje są zawarte w jednym miejscu, dzięki czemu łatwiej jest je znaleźć. Wielu ludzi żyje w trybie z tygodnia na tydzień, planując swoje aktywności czy sprawy właśnie w perspektywie 7 dni. Kalendarz tygodniowy to świetna okazja, by spojrzeć na swoje plany na dany tydzień z lotu ptaka i mieć nad nimi pełną kontrolę.

Który z kalendarzy wybierasz?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który z kalendarzy lepiej się sprawdzi. Jest to w dużej mierze kwestia indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Jako producent kalendarzy Lediberg zadbaliśmy jednak o to, by wszystkie propozycje były jak najbardziej zróżnicowane. Decydując się na kalendarz dzienny czy tygodniowy, wciąż można decydować także o innych kwestiach jak układ jego stron, kolor czy rozmiar. Tworzymy personalizowane terminarze, które świetnie sprawdzają się jako element kampanii reklamowej lub wizerunkowej. Zyskują więc one unikatowy charakter, a poza tym świetnie prezentują się wizualnie.

W natłoku codziennych obowiązków i spraw, dobrze jest mieć kalendarz, który pozwala na skuteczne planowanie i organizację swojego czasu. Piękne wykonany i spersonalizowany terminarz może być również pomysłem na prezent i reklamę. Jego zaletą jest wysoka estetyka wykonania i funkcjonalność. Chętnie korzystają z nich zarówno osoby prywatne, jak i pracownicy czy sekretariaty.

Wróć