Kalendarze dla dobrze zorganizowanych osób

Wiele poradników traktujących o rozwoju osobistym zwraca uwagę na jedną kwestię, która okazuje się niezwykle ważna. Okazuje się bowiem, że tajemnym sposobem na udane życie jest sztuka wyznaczania celów. Aby się jej nauczyć dobrze jest zaopatrzyć się we właściwy organizer, np. kalendarz tygodniowy. Pozwoli on zapisać cele, które chcemy osiągnąć i określić datę ich realizacji. Co więcej, kalendarz tygodniowy pozwoli na podział celu głównego na pomniejsze etapy i wyraźne zaznaczenie ich w odpowiednich rubrykach. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można na bieżąco śledzić postępy w realizacji planów, a po pewnym czasie przejrzeć nawet najstarsze notatki i przekonać się samemu ile zamierzeń udało się wykonać.

 

Świadoma praca z marzeniami

Historia spełnienia marzeń, tych drobnych i tych większych, często opowiadana jest w podobny sposób. Ktoś zanotował na skrawku papieru swoje postanowienie, zamierzenie, cel, którego osiągniecie jest dla niego spełnieniem marzeń, a potem w toku codziennego życia, zapomniał o notatce. Dopiero przypadkowo znaleziona po długim czasie wywołała okrzyk zdumienia. Spełniło się wszystko, co do joty! Ale jak? Nikt świadomie nie dążył do realizacji celu, a jednak udało się go osiągnąć! Scenariusz ten powtarza się zadziwiająco często. Jakaś niezwykła siła drzemie w wyznaczaniu sobie celów. Każdy, kto nauczył się wykorzystywać tę siłę świadomie zaopatrzy się w kalendarz dzienny. Jest on tak zaprojektowany, że posiada wystarczająco miejsca, by sporządzać notatki osobiste każdego dnia. Pozwala to na rozmyślne planowanie i kontrolę postępów realizacji wyznaczonych celów.

 

Kreatywność i pragmatyzm

Cele świadomie postawione, sformułowane, a w dodatku z wyznaczonym terminem realizacji, w jakiś niezbadany sposób materializują się nawet bez naszego udziału. Zapisanie dążenia sprawia, że okoliczności układają się pomyślnie dla jego realizacji. Kalendarze książkowe to świetne narzędzie dla osób lubiących kreatywną pracę związaną z rozwojem osobistym. Zapewniają one przestrzeń na najbardziej twórcze notatki, a jednocześnie wyznaczają im ramy czasowe. Rozwiązanie takie łączy w sobie spontaniczność kreacji i jej konkretyzację w określonych terminach. Natomiast kalendarze kieszonkowe nijako zmuszają do określenia najważniejszych założeń, wysnucia najbardziej istotnych wniosków. Są tak poręczne, że można je zabrać ze sobą wszędzie i bez przeszkód zanotować najważniejsze postanowienia, zawsze, gdy wpadniemy na pomysł godny uwagi.

Wróć