Notesy z recyklingu - bądź eko!

Troska o środowisko naturalne coraz szybciej zmienia się z tymczasowej mody w absolutną konieczność. To już nie tylko domena ludzi z pasją, ale ogólnoświatowy trend, który tak naprawdę jest jedyną drogą do ochrony tego, co nas otacza. Dlatego marka Lediberg stawia na ekologiczne notesy, aby pomóc klientom dbać o planetę na co dzień, nawet podczas używania gadżetów niezbędnych w prowadzeniu biznesu czy planowaniu codziennych obowiązków.

Kolekcja notesów ekologicznych Appeel

Do stworzenia naszych produktów wykorzystujemy papier z recyklingu. Nie tylko rozumianego w klasyczny sposób, ale też korzystającego z innowacyjnych technologii. Kalendarze i notesy z kolekcji Appeel powstają z unikatowego papieru jabłkowego. Wytwarzany jest on z fragmentów owoców stanowiących odpad po przetwórstwie przemysłowym. Dzięki temu nie zostaje zmarnowana żadna część jabłka, które zostało wyhodowane przy użyciu sporych ilości wody i pozostawiło za sobą ślad węglowy. Trudno wyobrazić sobie lepszą realizację złożeń idei zero waste. Jako ludzkość produkujemy jedzenie i przedmioty codziennego użytku, co samo w sobie nie jest złe – musimy jeść, a używanie tradycyjnych notesów jest korzystniejsze dla środowiska, ponieważ nie zwiększa zapotrzebowania na energię elektryczną. Klasyczny, papierowy notes ekologiczny może istnieć pod warunkiem, że wykorzystany do jego produkcji surowiec nie obciąża środowiska.

I takie właśnie notatniki tworzy Lediberg! Linia notesów Appeel to piękno i prostota w najnaturalniejszym wydaniu. Estetyczne notesy, które – co ważne – w pełni nadają się do recyklingu, sprawdzą się w biurze, podczas planowania pracy kreatywnej i wielkich (oraz tych mniejszych też!) projektów.

Klasyczny notes z recyklingu Samoa

Miłośnikom gustownych notesów, które można personalizować, polecamy naszą kolekcję Samoa. Notatniki te, wykonane w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu, produkujemy w eleganckich, stonowanych barwach. Na życzenie dodajemy funkcjonalne kieszonki po wewnętrznej stronie okładki, dopasowane kolorystycznie gumki i zakładki oraz różnego rodzaju nadruki. Notes z recyklingu będzie więc idealnym prezentem dla pracowników i klientów, a dodatkowo pomoże w promowaniu ekologicznego stylu życia na dwa sposoby.

Po pierwsze – jest praktyczny! Dbając o otaczający nas świat, warto wybierać właśnie takie upominki. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko, że nietrafione, a często również nieużywane produkty szybko trafią do kosza. Po drugie – korzystanie na co dzień z ekologicznych notesów popularyzuje koncepcję stosowania do ich produkcji papieru z recyklingu. Kto wie, może otrzymując taki prezent, ktoś zainteresuje się szerzej ideą zmniejszania ilości odpadów i wykorzystywanych surowców? W tym przypadku prawdziwe jest popularne stwierdzenie, że jeśli nawet tylko na jedną osobę będziemy mieć wpływ – zawsze warto to robić! Skuteczna walka o naszą planetę składa się z małych wyborów pojedynczych osób, a każda cegiełka przybliża nas do czystszego, zdrowszego środowiska. A teraz możemy przyczynić się do tego także i my

Wróć