Popularne formaty notesów – przegląd

Notesy mogą być świetnym pomysłem na promocję swojej firmy, zwłaszcza jeśli zostaną one w estetyczny sposób zindywidualizowane. Każdy zamawiający zastanawia się jednak, jak notatnik powinien wyglądać, a przede wszystkim, jakiej powinien być wielkości. Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wiele zależy od grupy docelowej czy pomysłu na reklamę. Istnieje jednak kilka popularnych i najczęściej wybieranych formatów. Można je wszystkie znaleźć w ofercie naszej firmy Lediberg.

Notesy w formacie A5

Notesy A5 (13 x 21 cm) mają rozmiar tradycyjnego zeszytu. To idealny pomysł dla firm, które chcą wręczyć je dużej liczbie osób, zależy im na lekkości i poręczności gadżetu. Notatnik jest praktyczny - obdarowany zawsze znajdzie na niego miejsce w torebce czy w plecaku. To przestrzeń do tworzenia zapisków na szybko bądź umieszczenia w nim ważnych kontaktów i informacji.

Notesy w formacie B5

Notesy B5 (19 x 25 cm) mają formę kompaktowych czasopism. Łatwo znaleźć na nie miejsce w większej torebce. To praktyczny rozmiar. Notatnik tej wielkości może służyć zarówno do celów prywatnych, jak i zawodowych, zwłaszcza że jest zawsze dostępny pod ręką. Jeśli dodać do tego estetyczne wykonanie i odpowiednio dobrane dodatki - wówczas będzie on bardzo atrakcyjnym gadżetem reklamowym.

Notesy w formacie A6

Notesy A6 (9 x 14 cm) posiadają typowy format kieszonkowy. Wyjątkowo łatwo jest więc je upchnąć, nawet do niewielkiej torby czy kieszeni marynarki. Są lekkie i praktyczne, bez problemu można zabrać je ze sobą w podróż, do pracy czy na zakupy do sklepu. To ciekawa propozycja, jeśli dana firma planuje wręczyć dużą ilość upominków promocyjnych.

Notesy w formacie A4

Notes A4 (21 × 29,7 cm) jest spośród innych przedstawionych tu notatników największy. Nie jest więc poręczny. Świetnie sprawdzi się jednak w takich miejscach jak biura czy sekretariaty, gdzie dziennie trzeba zapisywać mnóstwo informacji. Idealnie nadaje się do tworzenia grafików czy planów obecności.

Notesy kwadratowe (17,5 x 17,5 cm)

Na ogół notatniki mają kształt prostokątny. A może by tak postawić na notes kwadratowy? Z pewnością będą intrygować on swoim kształtem, dzięki czemu zyska na oryginalności w oczach obdarowanego. Jednocześnie format ten jest równie praktyczny jak prostokątny.

Notatniki mogą mieć najróżniejsze formaty. Lediberg oferuje wysokiej jakości notesy w różnych rozmiarach. Dzięki temu nasi klienci mogą idealnie dopasować je do swoich potrzeb promocyjnych. Warto zastanowić się, kto jest odbiorcą i który z formatów będzie mu najbardziej odpowiadał. Potem można skupić się już na indywidualizacji notatników, aby nienagannie się prezentowały oraz skutecznie spełniały swój cel marketingowy.

Wróć