Ekologiczne notesy i kalendarze z jabłek Appeel

Rola ekologii w codziennym życiu każdego z nas wzrasta. Z tematu interesującego nielicznych, przeobraziła się ona w ostatnich latach w coraz bardziej palącą kwestię, dotyczącą nas wszystkich. Jesteśmy z każdym rokiem bardziej świadomi naszego negatywnego wpływu na środowisko, a dbanie o to, aby go możliwie najskuteczniej niwelować lub choćby ograniczać staje się wręcz modne. Bez względu jednak na modę i popularność pewnych zachowań, wybieranie produktów codziennego użytku z materiałów przyjaznych dla planety jest po prostu rozsądne i w długiej perspektywie lepsze dla nas wszystkich.

Ekologia w codziennym użytku

Jednym z takich przedmiotów codziennego użytku bywa dla wielu osób kalendarz, bądź notes. W dobie wszechobecnej elektroniki coraz częściej przerzucamy się na różnorodne aplikacje, przypominające nam o ważnych spotkaniach, ale tradycyjny notatnik nie wychodzi z użytku i wciąż bywa niezastąpiony jako zbiór kontaktów, list zakupów, dat do zapamiętania i spraw do załatwienia. Kalendarze i notesy bywają też popularnymi pomysłami na prezenty gwiazdkowe. Niewiele osób jednak wie, że od pewnego czasu, zamiast kupować notatniki z bielonego chemicznie papieru i ozdobione plastikową okładką, postawić można na w pełni ekologiczne rozwiązanie. Kolekcja Appeel marki Lediberg to właśnie propozycja dla kogoś, komu bliska jest troska o środowisko i dla kogo kalendarz ekologiczny czy też notatnik eko będzie przedmiotem, którego używać można bez najmniejszych wyrzutów sumienia.

Notes inny niż wszystkie

Czy słyszałeś kiedykolwiek o papierze jabłkowym? Powstaje on z odpadów z przemysłowej obróbki jabłek. Dzięki użyciu tego typu materiału - a więc owocowych resztek, nie nadających się do soku, czy innego rodzaju przetworów spożywczych - papier jabłkowy spełnia założenia filozofii zero waste. Do jego produkcji wykorzystywane jest bowiem to, co inaczej zostałoby po prostu wyrzucone. Dodatkowo tego typu papier jest bezpieczny dla środowiska, jako surowiec w stu procentach naturalny, podczas którego wytwarzania nie korzysta się ze środków chemicznych. Co równie istotne - tak samo jak zwykły papier, ten jabłkowy również podlega recyklingowi.

Ekologia jest piękna!

Nietypowy sposób wytwarzania papieru nie wpływa bynajmniej na pogorszenie jego jakości. Papier jabłkowy, użyty do produkcji linii produktów Appeel jest papierem jasnym i wytrzymałym. Dodatkowo produkty te można spersonalizować, wybierając ich rozmiar, kolor okładki, a także liniaturę. Notes ekologiczny z nadrukiem występuje w opcjach: w linię, w kratkę oraz gładkiej, którą można samodzielnie przerobić na bullet jurnal. Do wyboru są trzy rozmiary notatnika oraz cztery kolory okładek. Kalendarz ekologiczny z jabłkowego papieru występuje natomiast w dwóch rozmiarach.

Wróć